Svetainiu kurimas nemokamai

Kaip sukurti nemokamą internetinę svetainę?

Projektinėje veikloje dažnai prireikia interneto svetainės greitai. Tuomet web dizainas, SEO optimizacija ir t.t. būna antroje eilėje – svarbu kuo greičiau solidžiai pateikti trumpą pristatymą, kelis dokumentus ir kontaktinę informaciją. Su šiandieniniais įrankiais tokį internetinį puslapį patys susikursite greičiau, nei specialistui išdėstysite reikalavimus.

Mokamų svetainių kūrimo programų nemokantiems programuoti pilna. Pasaulyje populiariausias yra Weebly, Lietuvoje neseniai atsirado Dizaineriai.lt ir kt. Tačiau kartais nemokama paslauga tinka geriau – nereikės derinti išlaidų su buhalteriu, o rezultatas realiai bus tas pats. Apie tokią šiandienos realybę jau rašiau straipsnyje Šiandien kiekvienas yra savo IT vadovas.

Sužinokite, kaip per porą valandų sukurti savo įmonės ar projekto interneto svetainę be jokių programavimo žinių: su solidžiu domenu, be jokių reklamųnemokamai.

Domeno registracija

Jei vykdote asketišką verslą arba principingai norite neišleisti nė euro, galite domeno ir nesiregistruoti. Tik tuomet jūsų svetainė turės kur kas ilgesnį adresą ir jame bus platformos operatoriaus pavadinimas. Didžiausia problema kils keičiant paslaugos teikėją – tokio adreso negalėsite persikelti. Tuo tarpu savo užsiregistruotą domeną galite kilnoti kur norite. Su juo paskui galėsite užsisakyti ir profesionalią svetainę.

Jei norite būti rimtai suprasti, siūlau registruoti domeną iš karto. Jei to dar nepadarėte, perskaitykite Kaip išsirinkti domeną (svetainės adresą)? Iš to paties paslaugų teikėjo užsisakykite ir DNS serverį – jo reikės domeno priparkavimui, el. pašto susikonfigūravimui ir t.t.

.lt domenų vardų serverių keitimas įsigalioja tik per 2 valandas. Jei iš anksto nesusikonfigūruosite domeno, paskui teks laukti tas 2 valandas, kol domenas pradės vesti į jūsų svetainę. Užregistruokite domeną, nukreipkite jį į užsakytus vardų serverius ir eikite kurti svetainę.

Interneto svetainių kūrimo programos

Kiti rašo, jog Weebly yra geriausia nemokama interneto svetainių kūrimo programa. Jog ji yra vienintelė, kuri leidžia nemokamai prisiparkuoti tikrą domeną (pvz.: pakamore.lt) ir rodo tik subtilią reklaminę juostą tinklapio apačioje. Iš tiesų, beveik visos kitos nemokamai domeną leidžia priparkuoti tik bandomajam laikotarpiui arba svetainėje rodo agresyvią reklamą.

Weebly yra mokama platforma, nemokamai ji siūlo tik ribotą versiją. Bet yra viena tokia gal ne visiems žinoma firma, kuri net nemokamose svetainėse iš viso nerodo jokių reklamų, turi lietuvių kalbą ir garantuoja verslo klasės patikimumą bei saugumą.  Ta firma vadinasi Google. Visiems savo 500 mln. vartotojų ji siūlo paslaugą Google Sites su 100MB vietos svetainės failams.

Lyginant su Weebly, didžiausias Google Sites minusas yra ypatingai minimalūs šabloniški dizainai. Turinio formatavimo funkcijomis ji irgi stipriai nusileidžia. Bet ir su Weebly kažką gražesnio susikursite tik su mokamais planais, tam skirsite pakankamai daug laiko, o rezultatas bus toli nuo profesionalaus. Šiandien siūlau tęsti su Google Sites.

Jei turite asmeninį Gmail vartotoją, jau galite nemokamai naudotis ir Google Sites. Jei jūsų įmonė turi Google Apps for Business, svetainei gausite 10GB vietos bei komandinio darbo įrankius. Jei dvejojate, svetainę kurtis su savo asmenine ar įmonės Google Apps paskyra, praverstų perskaityti senesnį straipsnį: Šešėlinis IT ūkis jūsų įmonėje?

Rašydamas šį straipsnį naudoju lietuvišką Google Sites versiją. Kad būtų lengviau sekti žingsnius, patariu pasikeisti ir savo kalbą į lietuvių. Spauskite ant krumpliaračio ikonos () viršuje dešinėje, tuomet User Settings ir pasirinkę lietuvių kalbą išsaugokite.

Pats svetainės kūrimas pakankamai intuityvus – spauskite Sukurti, įveskite pavadinimą, pasirinkite dizainą (temą) ir patvirtinkite. Tuomet iš karto įsijungs nauja tuščia svetainė, kurioje galėsite sukelti visą turinį. Jokių techninių niuansų pradžioje nėra. Bet siūlau pradėti nuo domeno DNS nustatymų.

DNS serverių nustatymai

Prieš pradėdami kurtis svetainę, iš karto nukreipkite domeną į Google Sites serverius. Kitaip paskui teks laukti, kol nauji DNS nustatymai išplis internete. Tai sudėtingiausias techninis žingsnis. Tačiau jį reikės atlikti tik vieną kartą.

Kaip tą padaryti detaliai aprašyta angliškame puslapyje čia. Trumpai, prisijungę prie savo DNS valdymo pulto domenui sukurkite tokį DNS įrašą:

www CNAME ghs.googlehosted.com

Visų paslaugų teikėjų valdymo pultai kažkiek skiriasi, tad tiksliai DNS nustatymų keitimo neaprašau. Jei nesuprantate, ką šiame žingsnyje darote, paskambinkite savo paslaugų teikėjui ir paprašykite pagalbos susikuriant tokį DNS įrašą.

Jei naudojatės Google Apps paskyra, svetainės adresą gali nustatyti tik įmonės administratorius. Google Admin pulte eikite Google Apps -> Sites -> Web Address Mapping -> Add a new web address. Laukelyje Site location įveskite svetainės adresą, kurį įvedėte kurdami svetainę, o Web Address – www arba bet kokį subdomeną, kurį įvedėte DNS nustatymuose.

Jei kažkodėl naudojatės savo asmenine Google, o ne Google Apps paskyra, būdami naujoje svetainėje spauskite krumpliaračio ikoną viršuje dešinėje, tuomet Tvarkyti svetainę -> Žiniatinklio adresas ir laukelyje Pridėti žiniatinklio adresą įveskite savo domeną, pvz.: www.pakamore.lt.

Jei nustatote prie Google Apps dar nepriskirtą domeną arba jį nustatote per asmeninę Google paskyrą, teks atlikti domeno patikrinimą per Webmaster Tools. Tuomet sekite nurodymus – iš anksto tam nieko žinoti nereikia.

Jei iškilo kokių nors klausimų, rašykite komentaruose – padėsiu.

Interneto svetainės paleidimas

Kai sukelsite visą turinį, padarykite svetainę viešą: būdami svetainėje spauskite [Bendrinti], tuomet įsijungs leidimų nustatymai. Jei matote nustatymą Vieša žiniatinklyje, jūsų svetainę visi jau gali matyti. Jei matote Tam tikri žmonės, spauskite [Keisti] ir nustatykite Vieša žiniatinklyje. Žinoma, galite nustatyti ir ribotą prieigą, kad svetainę galėtų matyti tik jūsų įmonės darbuotojai arba tik konkretūs asmenys.

Kai pradės veikti domenas, turėsite patikimai veikiančią nemokamą interneto svetainę be jokių reklamų. Unikalaus jūsų verslo įvaizdžio ji nestiprins, SEO galimybės irgi ribotos, bet kol bus paruošta jūsų profesionali svetainė, ši puikiai atliks informacinę funkciją. Kaip jau prieš porą metų rašiau prieštaraudamas kitų interneto svetainių kūrimo studijų nuomonei (VŽ: Tikisi naujokų dėmesio), tvarkinga šabloninė svetainė yra geriau, nei jokios svetainės.

Kaip sekėsi nemokamai sukurti savo internetinį puslapį? Ar nemokama svetainė padeda jūsų versle? Gal kažkuri kita programa jums tinka labiau? Pasidalinkite komentaruose.

Autoriaus interesų atskleidimas

Mano vaduvaujama UAB „Virtuali erdvė“ Lietuvoje platina debesų kompiuterijos turinio valdymo sistemą ContentAir ir kuria interneto svetaines jos pagrindu. Taip pat platiname Google Apps programų paketą verslui, į jį įeina ir Google Sites.

 • Sveiki, susikūriau tinklapį http://www.perbangas.weebly.com ir norėjau paklausti? Kaip pakeisti tinklapį, kad būtų be žodžio weebly? Ir kaip pakesti galūnė iš com. į lt.?

  • Pirmiausia reikia užsiregistruoti savo .LT domeną. Domenų registracijos paslaugas teikia daug kas, mano įmonė juos pardavinėja čia: https://tera.lt/domenu-tikrinimas/ . Užsisakius, pagalbos skyrius padės jį nusikreipti į Weebly svetainę.

 • Don

  Sveiki,

  gal galėtumėte pagelbėti :) „Tvarkyti svetainę -> Žiniatinklio adresas ir laukelyje Pridėti žiniatinklio adresą įveskite savo domeną, pvz.: http://www.pakamore.lt. “ įvedžiau savo domeną, bet viršuje google rašo „„Google“ dar nepatvirtino, kad esate domeno savininkas, vykdykite šias instrukcijas.“ https://support.google.com/sites/answer/99448?hl=lt ir nukreipia į aukščiau nurodytą tinklapį. Straipsnio tema „Map your site to your own domain“ yra du būdai arba per google apps arba be. aš, kadangi, bandau pagalminti tinklapį be googe apps tai man tinka kaip ir 2 variantas. bet nuėjes į iv.lt bandant pakoreguoti (Redagavimo zonoje) CNAME nieko nesidaro. gal galite pagelbėti sėkmingai susikonfiguoruoti DNS. :)

  • Dėl CNAME įrašų patariu kreiptis į DNS serverio administratorių, šiuo atveju iv.lt.

 • Robertas AK

  Laba diena,

  Noriu paprašyti truputėlį jūsų pagalbos.
  Susikūriau savo svetainę: https://sites.google.com/site/gardusmeduslt/
  Kūriau pagal psirinktą šabloną, tai buvo langų firmos šablonas, kurio aprašą man dabar meta:
  BESTA PVC – gardusmedus.lt – Sites – Google
  https://sites.google.com/site/gardusmeduslt/produkcija/zaliuzes/…/besta-pvc
  Tai roletai, pritaikyti specialiai plastikiniams langams su stiklo paketu. Varstant arba atverčiant lango varčią, roleto medžiaga „neiškrenta“ iš kreipiančiųjų.
  Ar įmanoma tai kažkaip pataisyti ?
  Visus aprašus ir nuorodas svetainėje patikrinau ir pakeičiau į savo produkcijos:
  PVZ : https://sites.google.com/site/gardusmeduslt/gardus-medus-produkcija/medus

  Ačiū.

  • Nieko apie žaliuzes nebematau. Jau susitvarkėt?

   • Robertas AK

    Turiu omenyje kai per google ieškai gardusmeduslt

    tai svetainės apraše yra aprašytos besta žaliuzės ir t.t

    BESTA PVC – gardusmedus.lt – Sites – Google

    https://sites.google.com/site/gardusmeduslt/produkcija/zaliuzes/…/besta-pvcTai roletai, pritaikyti specialiai plastikiniams langams su stiklo paketu. Varstant arba atverčiant lango varčią, roleto medžiaga „neiškrenta“ iš kreipiančiųjų. Viršuje …

    • Google paieška svetaines išsisaugo savo serveriuose. Kai ji išsisaugojo Jūsų svetainę, dar nebuvote pakeitę to aprašo. Kai Google robotas kitą kartą ateis į Jūsų svetainę, ras naują informaciją ir ta senoji apie langus dings.

     • Robertas AK

      Ačiū.

 • Dalius

  Sveiki. Turiu domeną serveriai.lt. Kur įkelti reikia „HTML verification“ failą? Ačiū,

  • Tomas

   Sveiki, norėjau pasiteirauti per kiek laiko svetainė tampa matoma kai domena perkualiame is vieno serverio i kita?

  • Naudojantis Google Sites, patikrinimo su HTML failu atlikti negalima. Lengviausia Bendruose svetainės nustatymuose laukelyje Google Search Console įterpti patvirtinimo metažymą. Kitas būdas – domeno DNS zonos nustatymuose sukurti TXT arba CNAME įrašą, tai užtrunka ilgiau.

   • Tomas

    O kaip su domeno priparkavimu prie serverio, nes parkuojant reikia irasyti IP adresa, o kuri reikia irasyti IP nes as kur turiu paskyra hostinge ir norint priparkuoti prie serverio matau du IP adresus, tai reiktu irasyti serverio adresa priparkavimui?

    • Jei nesuprantate, ant kurio IP veikia jūsų svetainė, paklauskite serverio administratoriaus.

     • Tomas

      Kiek suprantu, paskiroje kur nurodyta svetaines ip adresa reikia nukreipimui irasyti, noriu susikrapstyti pats, o tai kas administravo mano svetaine paeme viska ir istryne is serverio, tai dabar noriu pats viska sukrapstyti atgal

     • Iš komentaro neaišku, nei apie kokią paskyrą šnekate, nei kur ar kokį nukreipimą bandote padaryti, tai kol kas nematau galimybės padėti.

     • Tomas

      Turiu domena interneto vizijoje.lt domena noriu nukreipti i 2freehosting.com irasius iv.lt kur yra nukreipimas svetaines ip adresa is sio hostingo svetaine vistiek neveikianti yra

     • Tomas

      Va ka raso 2freehosting.com Jūsų domenas šiuo metu nėra nukreiptas į mūsų vardų serverius, tad tokios paslaugos kaip FTP, failų valdymas, el. paštas (ir kt.) tinkamai neveiks. Mūsų vardų serverius galite rasti „Paskyros -> Detalės“ sekcijoje. Prašome atkreipti dėmesį, kad DNS sklaida gali užtrukti iki 24 valandų po atnaujinimo. Tai man laukti tas valandas dabar?

     • Jei hostingo teikėjas rašo, kad domenas nėra nukreiptas į jų vardų serverius, tai ir reikia pakeisti domeno vardų serverius, o ne DNS zonos IP adresą. Kur rasti teisingus vardų serverius, patys parašėt. Kaip juos IV sistemoje pakeisti savo domenui, paaiškins IV. Kol neatlikote teisingų pakeitimų, laukimas nepadės.

     • Tomas

      Na pakeiciau i ju prasomu vardu serverius, tik dabar kazkodel suvedus mano svetaines adresa nukreipia i hostinger.lt ar taip turi buti, ar tiesiog kur administravo seniau zmogus is hostinger.lt neistryne paskiros ir jis yra priparkuotas ten?

     • Aš nežinau, kaip kas ką ten viduje sukonfigūravo ir kaip turi būti. Viešuose komentaruose galime diskutuoti, kaip kas teoriškai veikia. Kai kažkas specifiško nebeveikia, reikia kreiptis į paslaugų teikėjo pagalbos tarnybą.

 • Tadas

  Sveiki,
  Norėjau pasiteirauti ar su google būtu įmanoma sukurti kažką panašaus į šią svetainę http://fifa16.lt/ ??
  Ir ar teisingai supratau, jog jeigu kursiu su google tai mano svetainė turės tik tokį pavadinimą kokio aš norėsiu? tarkim fifaps4.lt o ne fifaps4.google.lt
  Ačiū už atsakymą.

 • Siuvineta Dovana

  Pastaba. Weebly nebeleidžia parijungti savo domeno prie pas juos sukurtos svetainės nemokamai. Reikalauja keisti planą į mokamą. Ką tik mėginau…

 • ludina

  Ar jums reikėjo skubios paskolos?urgentcreditloan@gmail.com
  Jums reikia finansavimo savo projektui įgyvendinti, kad ir koks jis būtų: namo statyba, automobilio pirkimas, motociklo pirkimas, verslo kūrimas ir kt.
  Suteikiu asmenines paskolas, kurių nominali palūkanų norma yra 3%. Jei jums reikia paskolos, susisiekite su manimi el. paštu arba WhatsApp numeriu, kad gautumėte daugiau informacijos
  paštas:urgentcreditloan@gmail.com

Autorių teisės

Creative Commons licencija Straipsnis „Kaip sukurti nemokamą internetinę svetainę?“, kurio autorius Mantas Pakamorė pasilieka ir saugo visas savo autoriaus teises, yra licencijuotas publikavimui pagal Creative Commons Priskyrimas + Jokių išvestinių darbų (BY-ND) 4.0 tarptautinę licenciją.