Virtualus biuras

Ekonomika.lt: Biurai keliasi į virtualią erdvę

Šiandien tapau šaltiniu Ekonomika.lt straipsnyje „Biurai keliasi į virtualią erdvę“. Kaip UAB „Virtualios erdvės“ direktorius jau norėjau visus pasveikinti atvykusius. Deja, straipsnis ne apie internetą ir net ne apie IT. Giedrė Sankauskaitė stengėsi jį parašyti apie įmonių registracijos adresus. Bet praturtino jį ir keliais anekdotais. Pacituosiu pats save:

Pasak pašnekovo, yra ir kita alternatyva – steigti įmones gyvenamuosiuose būstuose. Tačiau tokios alternatyvos, anot M. Pakamorės, yra problemiškos, nes tada įmonė registruojama ne steigėjo, o asmens, kuriam tas butas priklauso – dažnu atveju tai yra giminaičiai, – vardu. „Įmonės vadovu tampa buto savininkas, o tai gali sukelti kitokių problemų“, – kalbėjo „Virtualios erdvės“ vadovas.

Registracijos adresas visiškai neįtakoja nei įmonės steigimo, nei jos valdymo, nei darbo. Ar įmonę steigsite savo biurų pastate, ar močiutės sode, ar pirksite registracijos adresą kaip paslaugą, juridiškai didelių skirtumų nebus.

Klausimas tik kaip greitai gausite leidimą iš savininko ir kokį įvaizdį kurs šis adresas, patekęs į tokius katalogus kaip Rekvizitai.lt ir Visa Lietuva. Bet kuriuo atveju, įmonę įsisteigsite sklandžiai ir jos valdymo tai neįtakos.

Bendrovės direktorius teigė, kad tokioms įmonėms atsiranda tam tikrų nesklandumų. „Problemiška, kad įmonės adresas nebūtinai yra toje vietoje, kurioje ji realiai veiks. Darbuotojai dirba virtualiai“, – kalbėjo M. Pakamorė.

Įmonės registracijos adresas niekaip neįtakoja įmonės veiklos, tuo labiau jos darbuotojų darbo. Kur nuomojatės patalpas ir dirbate pranešate VMI, tie adresai registracijai nereikalingi. Registracijos adresas praktiškai reikalingas tik tam, kad VMI ir Sodra žinotų, kurio miesto padaliniui priskirti jūsų įmonę.

Tuomet iš VMI gaunate laišką, kurį išmetate į šiukšlinę, einate į mano VMI ir užpildote elektroninę formą. Dar el. parašu sudarote el. deklaravimo sutartį ir visiškai nesidomite, kuriame mieste sėdinti VMI specialistė jums atsakinėja el. paštu. Jei bus kokių tikrinimų, tuomet ir susitarsite dėl susitikimo registracijos ar kitu adresu.

O gal jūs žinote kokių nors nepatogumų, kuriuos sukelia registracijos adresas ne savo nekilnojamame turte?

Autoriaus interesų atskleidimas

Mano vadovaujama UAB „Virtuali erdvė“ renka ir analizuoja duomenis apie Lietuvos juridinius asmenis. Taip pat šiuo momentu valdome interneto svetainę Global.lt, kurioje pardavinėjame įmonių steigimo internetu paslaugas ir registracijos adreso suteikimą.

Pritariu R. Šimašiaus siūlymui atsisakyti fizinio registracijos adreso. Kol tai nepadaryta, padedu klientams realiai apeiti šį reikalavimą ir iš to gaunu finansinės naudos.

Autorių teisės

Creative Commons licencija Straipsnis „Ekonomika.lt: Biurai keliasi į virtualią erdvę“, kurio autorius Pakamore pasilieka ir saugo visas savo autoriaus teises, yra licencijuotas publikavimui pagal Creative Commons Priskyrimas + Jokių išvestinių darbų (BY-ND) 4.0 tarptautinę licenciją.