Euro ženklas klaviatūroje

Euro ženklas klaviatūroje ir kiti Alt simboliai

Praeitą savaitę ES taryba nusprendė pakeisti visų Lietuvos vadovų, vadybininkų ir pardavėjų klaviatūros naudojimo įpročius. Norint parašyti kainą ar kitą pinigus reiškiantį skaičių, nebeužtenka paspausti klavišus „L“ ir „T“. Tai ką gi spausti, kad išvystumėte ?

Windows ir Linux operacinėse sistemoje arba Chromebook kompiuteryje su lietuvių kalbos klaviatūra norint įterpti euro simbolį tereikia spausti Alt Gr + E. T.y. spauskite Alt Gr klavišą ir paprastą E raidės klavišą vienu metu. Jei veikia, čia ir galite baigti skaityti straipsnį – jūs pasiruošę eurui.

Ką daryti, jei neveikia? Kaip greitai įterpti kitų valiutų simbolius arba © bei ®? Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip įterpti visus specialius ženklus visuose kompiuteriuose su bet kokia klaviatūra.

Euro simbolis anglų kalbos klaviatūroje

Euro simbolis yra daugumoje klaviatūrų, tačiau Alt Gr + E dažniausiai veikia tik tose kalbose, kurių šalys naudoja eurą kaip valiutą. Kitų kalbų klaviatūrose euro simbolio vieta skiriasi. Sužinoti, kokį klaviatūros išdėstymą naudojate, galite paspaudę ant kalbos pasirinkimo mygtuko (kalbos trumpinys arba vėliavėlė ekrano kampe). Populiariausių užsienio kalbų klaviatūrų išdėstymuose euro simbolį rasite čia:

Naudodamiesi amerikietiška English (United States – International) klaviatūra laikydami nuspaudę Alt Gr spustelkite 5, esantį virš T.

Naudodamiesi britiška English (United Kingdom) klaviatūra laikydami nuspaudę Alt Gr spustelkite 4, esantį virš R.

Alt Gr ir Alt klavišų skirtumai

Ką daryti, jei visgi jūsų klaviatūroje nėra Alt Gr klavišo? Tuomet spauskite dešinįjį Alt klavišą – jis ir yra Alternate Graphic klavišas, tik gamintojas pamiršo prirašyti Gr.

Jei spausite kairįjį Alt klavišą, kuris yra paprastas Alternate, o ne Alternate Graphic mygtukas, vietoj euro simbolio jus išgąsdins kokia nors netikėta programos funkcija. Tačiau Windows leidžia bet kurį eilinį Alternate klavišą paversti Alternate Graphic klavišu: kartu su juo spauskite Control mygtuką. Vadinasi, norėdami gauti euro simbolį, galite spausti ir kairįjį Alt + Ctrl + E.

Unicode simboliai Windows klaviatūroje su Alt kodais

Jei naudojate ne lietuvišką klaviatūrą, kad ir ką kartu su Alt Gr arba Ctrl + Alt bespaudinėtumėte, galite euro simbolio ir nerasti. Tuomet teks įtempti smegenis ir įsiminti kodą 0128. Tai euro simbolio Alt kodas, kurį reikia surinkti skaičių klaviatūroje, tuo pat metu laikant nuspaustą kairįjį Alt klavišą, t.y. laikydami nuspaudę Alt, paeiliui spaudžiame 0, 1, 2, 8.

Su Alt klavišu galite įvesti ir kitų valiutų bei verslo simbolių kodus bet kurios kalbos klaviatūroje.

SimbolisPavadinimasAlt kodasUnicode kodas
Euro valiutos simbolis0128U+20AC
Punkto taškas0149U+2022
Prekės ženklo simbolis0153U+2122
£Svaro sterlingų valiutos simbolis0163U+00A3
¥Japonijos jenos valiutos simbolis0165U+00A5
©Autorių teisių apsaugos simbolis0169U+00A9
®Registruoto prekės ženklo simbolis0174U+00AE
±Plius minus ženklas0177U+00B1
µMikro ženklas0181U+00B5
×Daugybos ženklas0215U+00D7
÷Dalybos ženklas0247U+00F7
Daugybos taškas8901U+22C5

Alt simbolių kodai nešiojamajame kompiuteryje

Ką gi daryti su nešiojamuoju kompiuteriu, kuris neturi skaičių klaviatūros? Dauguma nešiojamųjų kompiuterių turi klavišą Num Lk. Jei jį paspausite, klaviatūroje raidės pasikeis į skaitmenis tokia seka: M -> 0, J -> 1, K -> 2, L -> 3, U -> 4, I -> 5, O -> 6. Viršuje esantys 7, 8 ir 9 klavišai išsaugos savo reikšmes.

Nešiojamo kompiuterio skaičių klaviatūra
Nešiojamu kompiuteriu klaviatūros kombinacijas specialiems ženklams galima surinkti pagrindine klaviatūra, įsijungus Num Lk režimą. Tuomet raidžių klavišai įgauna skaitmenų reikšmes, kaip nuotraukoje pažymėta klavišų centre.

Jei jūsų klaviatūroje ant šių klavišų skaičiai nesužymėti, reikės šiek tiek vaizduotės. Tuomet kaip ir pilnoje klaviatūroje norėdami iš 0128 gauti €, laikykite kairįjį Alt ir paeiliui spauskite M, J, K, 8.

Pilnas Windows simbolių sąrašas

Jei vis dar nepavyko gauti euro simbolio su Windows kompiuteriu, spauskite Start (Windows logotipo klavišas tarp kairiojo Ctrl ir Alt), rašykite charmap ir spauskite Enter. Atsidariusiame lange uždėkite varnelę ant Advanced view. Search for laukelyje įveskite euro ir spauskite Search. Tuomet dukart paspauskite ant simbolio €, tada spustelkite mygtuką Copy.

Štai sugaišote „tik“ porą minučių ir turite € kompiuterio atmintyje, galite jį įterpti bet kokioje programoje spausdami mygtuką Paste arba klavišus Ctrl + V. Kitą kartą tikriausiai greičiau pasikeisite klaviatūros kalbą į lietuvių ir tiesiog spausite Alt Gr + E.

Windows klaviatūros ženklai
Windows Character Map programoje rasite visus kompiuteryje įmanomus simbolius ir jų kodus.

Euro simbolis Mac klaviatūroje

Jei naudojate Apple kompiuterį, € turėtumėte išvysti nuspaudę Alt + Shift + 2.

Jei nepavyko, galite jį susirasti Character Viewer lange, kurį įsijungsite taip: ekrano viršuje spauskite ant kalbų meniu, spauskite Open Language and Text Preferences…, Input source laukelyje uždėkite varnelę ant Keyboard & Character Viewer. Viską uždarykite. Dabar ekrano viršuje vėl paspaudę ant kalbų meniu matysite mygtuką Open Character Viewer. Jis atidarys langą su visais simboliais. Atsidarę Currency Symbols rasite ir €. Jei dukart ant jo paspausite, jis įsiterps toje vietoje, kur yra jūsų kursorius. Taip pat galite pele simbolį nutempti ten, kur norite įterpti.

Euro ženklas Linux klaviatūroje

Jei naudojate Linux operacinę sistemą, kitas būdas yra spausti Compose, jį atleisti ir paeiliui spausti =, E. Niuansas tik tame, kad klavišo Compose klaviatūroje nėra, o jo funkcija skirtingose Linux distribucijose gali būti priskirta bet kuriam kitam specialiajam klavišui (Ctrl, Alt, Alt Gr, Start).

Chrome ir Linux operacinėse sistemose universalesnis, bet ilgesnis būdas yra nuspausti Shift + Ctrl + U ir įvesti kodą 20AC (paeiliui spaudžiame 2, 0, A, C). Simbolis turėtų įsiterpti nuspaudus tarpo klavišą arba Enter. Šis būdas yra atitikmuo Windows Alt kodams, tik Linux operacinėje sistemoje vedamas šešioliktainis Unicode simbolio kodas be U+. Kitų simbolių Unicode kodus nurodžiau toje pačioje lentelėje viršuje kartu su Alt kodais.

Euro simbolis telefone

Telefonuose viskas daug paprasčiau – € simbolį rasite simbolių lange. Pvz.: Android operacinėje sistemoje į jį įeisite paspaudę 123 Sym, lange . iPhone telefone identiškai viskas veikia paspaudus .?123, tuomet #+=.

***

Laimingi, kurie yra pakviesti į lietuvišką Windows, Linux arba Chrome aplinką ir € gauna vos paspaudę Alt Gr + E. Visiems kitiems belieka tikėtis, kad ateityje ir jų kompiuteryje atsiras greitasis € klavišas arba IT administratorius įdiegs geresnį klaviatūros išdėstymą.

Patobulintame lietuviškos klaviatūros išdėstyme rasite ne tik euro ženklą, bet ir lietuviškas kabutes bei brūkšnį. Apie jas rašiau čia: Lietuviškos kabutės ir kiti lietuviški simboliai klaviatūroje.

Beje, su Alt Gr klavišu galite greitai įterpti ir šauktuką (!), eta ženklą (@), procentus (%) ir dolerio ženklą ($). Plačiau apie tai čia: Šauktukas, eta ženklas, procentai ir kt. simboliai lietuviškoje klaviatūroje.

Jei perskaitėte straipsnį iki čia, esate daugiau nei pasiruošę eurui. Dabar galite padėti pasiruošti ir visiems savo kolegoms – pasidalinkite šiais patarimais.

Parašykite komentaruose, kuris būdas patogiausias jums. O gal žinote tokį, kurio čia neaprašiau?

Autoriaus interesų atskleidimas

Mano vadovaujama UAB „Virtuali erdvė“ yra įgaliota Google for Work paslaugų platintoja Lietuvoje. Mūsų parduodami Google Chromebook kompiuteriai yra pilnai paruošti Lietuvos rinkai ir € simbolį įterpia su kombinacija Alt Gr + E.

Autorių teisės

Creative Commons licencija Straipsnis „Euro ženklas klaviatūroje ir kiti Alt simboliai“, kurio autorius Pakamore pasilieka ir saugo visas savo autoriaus teises, yra licencijuotas publikavimui pagal Creative Commons Priskyrimas + Jokių išvestinių darbų (BY-ND) 4.0 tarptautinę licenciją.